نقد وبررسی تخصصی, همه

بررسی گوشی z fold 4

بررسی گوشی z fold 4

مدل های گوشی تاشو به وضوح نقش مهمی در آینده گوشی ‌های هوشمند دارند، اما تا به امروز، هر مدلی با سازش ‌هایی همراه بوده است. چه سخت ‌افزاری و چه نرم‌ افزاری، با گوشی زد فولد 4، سامسونگ بخش سخت ‌افزاری سیستم عامل های خود را به نقطه قوت رسانده است، در اینجا به منظور آشنایی بیشتر در بررسی گوشی z fold 4 و هم چنین قیمت گوشی z fold 4 لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

بررسی گوشی z fold 4

نکات بررسی گوشی z fold 4

گوشی زد فولد 4 دستگاهی است که به طرز باورنکردنی عملکردی بسیار عالی دارد. در یک نگاه، اکثر مردم به سختی می توانند تفاوت بین گلکسی زد فولد 3 و گوشی زد فولد 4 را تشخیص دهند.

این دو گوشی تقریباً یکسان به نظر می رسند، اما در بسیاری از موارد با هم فرق دارند. شاید مهمترین تغییر در اینجا در مشخصات فیزیکی این دو باشد.

در بررسی گوشی z fold 4 باید گفت که گلکسی زد فولد 4 در حالت بسته کمی نازک ‌تر، کمی کوتاه‌ تر و کوچک تر و به ‌طور محسوسی سبک ‌تر است. پس از حمل گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فولد 2 در دو سال گذشته، بلافاصله متوجه تفاوت وزن این سیستم عامل شدیم.

طراحی کوتاه‌تر نیز به گوشی زد فولد 4 کمک کرده است تا بهتر در جیب افراد قرار بگیرد و طراحی نازک ‌تر در حالت بسته این مزیت را بیشتر کرده است.

با این حال، آنچه ممکن است حتی مهم تر باشد، تغییرات نمایشگر در بررسی گوشی z fold 4 است. باریک بودن گوشی زد فولد 4 به صفحه نمایش بیرونی اجازه می دهد تا در هنگام بسته شدن، فضای بیشتری را در جلوی صفحه تاشو اشغال کند.

همراه با ایجاد تغییرات هدفمند در نسبت اندازه تصویر، این امر منجر به صفحه نمایشی می شود که استفاده از آن برای افراد راحت تر است. این تفاوت فاحشی نیست، زیرا این گوشی هنوز هم بسیار باریکتر از گوشی های هوشمند معمولی است، اما مطمئناً یک پیشرفت بزرگ در این حوزه به شمار می رود.

بررسی گوشی z fold 4

گوشی زد فولد 4 همچنین لبه های صاف تری در امتداد شاسی فلزی خود دارد که عالی به نظر می رسد، اما کمی به قابلیت استفاده از آن آسیب می رساند.

Fold3 در امتداد لبه‌ ها کمی خمیده بود، که باز کردن آن را بدون قاب آسان ‌تر می ‌کرد، اما باز کردن Fold 4 کمی دشوارتر است. این یک تفاوت حاشیه ای است که باید بدانید.

در بررسی گوشی z fold 4 باید گفت که این نوع گوشی تا حد زیادی شبیه به مدل های گذشته است اما احساس می شود این بار مقاومت بیشتری دارد.

بررسی گوشی z fold 4

بخشی از آن مطمئناً به این دلیل است که دستگاه هنوز به طور کامل فرسوده نشده است، اما با فکر کردن به یک Fold 3 کاملاً جدید، یک تفاوت متمایز برای خرید Fold 4 وجود دارد.

گوشی زد فولد 4 یک گوشی تاشو فوق ‌العاده گران قیمت و فوق‌العاده آینده ‌نگر است، اما تا زمانی که آن را باز نکنید و از آن استفاده نکنید، اصلاً متوجه تمایز آن نمی شوید.Fold 4 در چهار رنگ موجود است. مشکی، خاکستری، سبز و بژ-طلایی.  همه آنها خوب به نظر می رسند ولی مدل بژ-طلایی بهترین مدل و رنگ است.

در بررسی گوشی z fold 4 همان طور که می دانید، اکثریت قریب به اتفاق مردم از قاب گوشی خود استفاده می کنند، اما گوشی Galaxy Fold تا حدی استثنا است. قاب ‌ها هنوز یک چالش بزرگ برای درست کردن وسایل تاشو هستند و این امر باید بررسی شود.

بررسی گوشی z fold 4

صفحه نمایش عالی گوشی z fold 4

در بررسی گوشی z fold 4 باید گفت که در قسمت داخلی Fold، نمایشگر آن وجود دارد که در مورد نمایشگر قرار است به بررسی و صحبت در رابطه با آن بپردازیم.

در این مدل گوشی پنل 7.6 اینچی بزرگ ‌تر به نظر می ‌رسد. افزایش اندکی در روشنایی آن ایجاد شده است. نمایشگر داخلی این نوع گوشی تنظیمات دوربین بهتری دارد. این مواردی است که طراحان به آن پرداخته اند و شما باید در رابطه با قیمت گوشی z fold 4 اطلاعات خود را جمع آوری کنید.

بررسی گوشی z fold 4

حالت فلکس

در بررسی گوشی z fold 4 باید گفت که مانند Galaxy Z Fold 2 و 3، Fold 4 دارای “حالت فلکس” است، به این معنی که لولای این نوع گوشی می تواند در یک زاویه خاص از انتخاب شما قرار بگیرد. این ترفندی است که برای گوشی های Galaxy Z Flip بسیار مفید است.

گلکسی زد فولد 4 صفحه نمایش بسیار بزرگتری نسبت به فلیپ دارد، اما نصف کردن آن در محور عمودی باعث می شود هر نیمه از آن کمتر استفاده شود. فیلم ‌ها در نیمه باریک نمایشگر خیلی خوب نیستند، و برنامه ‌ها هنوز آنقدر بزرگ هستند که به‌عنوان یک صفحه کوچک با صفحه‌کلید مناسب، در نیمه پایینی گوشی مفید باشند.

بررسی گوشی z fold 4

با Fold 3 و اکنون Fold 4، ما هنوز راهی واقعا مفید برای استفاده از Flex Mode در زندگی روزمره خود پیدا نکرده ایم، به جز اینکه همیشه یک سه پایه برای دوربین خود در دسترس داشته باشیم.

در بررسی گوشی z fold 4 باید گفت که گلکسی زد فولد 4 چهارمین نسل از طراحی تاشو سامسونگ است، اما عملاً همچنان در همان سطح دوام نسل قبلی باقی مانده است.

بررسی گوشی z fold 4

مقاومت خوبی در برابر آب دارد و شیشه گوریلا گلس ویکتوس+ در صفحه ‌نمایش بیرونی و پنل پشتی آن، محافظت بهتری در برابر خراش و شکستگی ایجاد می کند. ظاهراً قاب “آلمینیوم آرمور” این نوع گوشی، به اندازه گوشی های سنتی سامسونگ قوی است.

بزرگ ‌ترین نقصی که می توان هنوز در دوام گلکسی زد فولد 4 اشاره کرد، مقاومت در برابر گرد و غبار است. برس هایی در لولای این نوع گوشی وجود دارد که قرار است گرد و غبار را از خود دور نگه دارند، اما در Fold 3 به خوبی عمل نکرده است.

بررسی گوشی z fold 4

در بررسی گوشی z fold 4 باید گفت که دوام شیشه فوق العاده نازک آن روی نمایشگر بسیار حائز اهمیت است. سامسونگ گفته است که امسال قوی تر عمل می کند، اما واقعاً این تغییرات را روی گوشی توضیح نداده است. و حتی اکنون، تنها چند روز پس از ورود Fold 4s به بازار، مشکل ترک در آن ظاهر شده است.

شکاف در امتداد صفحه گوشی، مطمئناً برای این نوع گوشی ‌ها عادی نیست و نقص ‌ها قطعاً اتفاق می‌افتد، اما سامسونگ هنوز واقعاً این مشکل را به طور گسترده برطرف نکرده است. به علاوه، روند تعمیر سامسونگ هنوز هم بسیار ناهموار است و باید مطالعاتی در این حوزه صورت گیرد.

بررسی گوشی z fold 4

بررسی نرم افزار گوشی z fold 4

زمانی سامسونگ به خاطر نرم افزارش مورد تمسخر قرار می گرفت، اما این چند سال به کلی تغییر داده است. One UI، پوسته اندروید سامسونگ کارهای زیادی برای عالی کردن تاشوها انجام می دهد. بهبود سیستم چند عملکردی در این گوشی، به شما امکان می دهد تا حداکثر سه برنامه را به طور همزمان روی صفحه نمایش دهید.

شما می توانید حجم زیادی از کار را روی این صفحه انجام دهید، و این واقعاً مفید است. علاوه بر این، پوسته سامسونگ می‌تواند برنامه ‌ها را مجبور به استفاده از صفحه نمایش تقسیم ‌شده کند. اینها کارهایی هستند که از نظر فنی می‌توانیم روی سایر تلفن ‌های اندرویدی انجام دهیم. بررسی این موارد موجب می شود به راحتی بتوانید قیمت گوشی z fold 4 را مشخص کنید.

بررسی گوشی z fold 4

در بررسی گوشی z fold 4 باید بدانید که آنچه امسال جدید است، پشتیبانی از Android 12L است، ابتکار گوگل برای تقویت سیستم عامل اندروید در صفحه نمایش های بزرگتر. در گلکسی زد فولد 4، این عامل به صورت یک نوار دیده می شود، ردیفی از برنامه ‌های نصب شده در پایین که می ‌توانید به سرعت بین آن ‌ها جا به ‌جا شوید یا آن را به چند عامل در صفحه تقسیم ‌شده بکشید.

این صفحه عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد و می ‌توان آن را به راحتی با فشار طولانی روی نوار اشاره به حداقل رساند. سامسونگ حتی با اضافه کردن یک کشوی برنامه، پیاده‌ سازی گوگل را اندکی تقویت می ‌کند، چیزی که گوگل فقط به صورت بومی در اندروید 13 از آن پشتیبانی می ‌کند.

بررسی گوشی z fold 4

این تغییر باعث شد به طور کامل درباره نحوه استفاده از Fold خود تجدید نظر کنیم، زیرا به طور فعال به بسیاری از افراد این امکان را می دهد کارها را سریعتر انجام دهند. شاید تنها نقطه ضعف این گوشی این باشد که برنامه ها چگونه به نوار مربوطه وارد می شوند.

بخش”dock” صفحه اصلی برنامه هایی است که در نوار مربوطه روی گوشی نشان داده می شود و در حال حاضر راهی برای تغییر آن وجود ندارد. از نظر عملکرد، Galaxy Z Fold 4 یک سیستم عامل بسیار قوی است. حتی یک بار هم این نوع گوشی درگیر برنامه‌ های مختلف نشده است.

بررسی گوشی z fold 4

عمر باتری گوشی z fold 4

در بررسی گوشی z fold 4 باید بدانید که گلکسی زد فولد 3 دارای باتری 4400 میلی آمپر ساعتی است و Fold 4 دقیقاً همان ظرفیت را در تنظیمات باتری دوگانه خود دارد.

با این حال، استقامت در این گوشی به طور قابل توجهی بهتر است. استفاده ما ازFold 4 به طور کلی حدود 60/40 با نمایشگر داخلی و صفحه نمایش بیرونی است و عمدتاً شامل بسیاری از رسانه های اجتماعی، مدیریت ایمیل و پیام رسانی است.

گلکسی زد فولد 4 و به طور کلی گوشی‌های تاشو، هنوز در مقابل گوشی ‌های هوشمند سنتی مقاومت می ‌کنند. اما سامسونگ قطعا تلاش زیادی را در طراحی گلکسی زد فولد 4 انجام می دهد. هم چنین از لحاظ قیمت هم، قیمت گوشی z fold 4 نسبت به مدل های دیگر متغیر است.

بررسی گوشی z fold 4

عوامل موثر در عملکرد گوشی z fold 4

در بررسی گوشی z fold 4 باید بدانید که دوربین این نوع گوشی 10 گاپیکسل و 12 گاپیکسل است. حداکثر کیفیت در این نوع گوشی چیزی در حدود60 فریم بر ثانیه است. در حقیقت قیمت گوشی z fold 4 چیزی در حدود 1800 دلار است.

اگر در نگاه اول این نوع گوشی را ببینیم می توان گفت که به نسخه قبلی خود بسیار شبیه است، اما باز هم تفاوت هایی با مدل قبلی خود دارد و از طرفی از لحاظ کیفیت، ارتقای بیشتری داشته است. روکش شیشه ای این نوع گوشی نسبت به مدل قبلی خود تغییری پیدا نکرده است.

وجود محافظ صفحه برای استفاده راحت تر از گوشی بسیار الزامی است. اگر بخواهیم از نظر دوربین این نوع گوشی را بررسی کنیم باید گفت که دوربین گوشی از نظر سخت افزار بسیار تغییر کرده و بهتر شده است.

بررسی گوشی z fold 4

در مجموع با پیشرفت علم و فناوری هر روز شاهد ایجاد تغییراتی در این حوزه هستیم که این امر در حوزه فناوری و طراحی گوشی های جدید هم انجام شده است.

در بررسی گوشی z fold 4 باید بدانید که این نوع گوشی با همان قیمت مشخص شده خود یعنی 1800 دلار به فروش می رسد، اما نسخه ها و مدل های بالاتر آن از قیمت بالاتری برخوردار هستند که در این حوزه باید آگاهی و اطلاعات خود را افزایش دهید.

بررسی گوشی z fold 4

قیمت گوشی z fold 4 بسته به ابعاد صفحه نمایشگر، نوع نمایشگر،رزولویشن آن، تراکم پیکسلی، حاکثر روشنایی، جنس و بدنه آن و… متغیر است. سعی کنید در حین خرید از کارشناسان و متخصصین این حوزه سوال کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.

کارشناسان این حوزه به دلیل دانش فنی و علمی به روزی که دارند به شما در حین خرید و تصمیم گیری کمک فراوانی می کنند. حتما با آنان مشورت کنید و سپس نمونه خود را خریداری کنید.

بررسی گوشی z fold 4

سخن پایانی

بدون شک گلکسی زد فولد 4 اوج موفقیت گوشی تاشو سامسونگ تا به امروز است. این وسیله ای است که بر اساس موفقیت ها و شکست های هر چیزی که قبل از آن بوده است ساخته می شود. و صادقانه بگوییم، در حال حاضر کسی نیست که این کار را بهتر انجام دهد.

اگر می خواهید یک گوشی تاشو داشته باشید، Galaxy Z Fold 4 از هر نظر یک انتخاب عالی است. این گوشی به خوبی ساخته شده است و دارای نرم افزار عالی برای پشتیبان گیری از سخت افزار جامد خود است. این نوع گوشی در رنگ های مختلفی موجود است، سعی کنید بسته به علاقه خود یکی را انتخاب و خریداری کنید.

هم چنین اطلاع از حافظه داخلی و رم آن بسیار حائز اهمیت است، حتما در حین خرید به آن دقت کافی را داشته باشید، چرا که این امر در قیمت گوشی z fold 4 تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *