نقد وبررسی تخصصی

تفاوت سری A و M سامسونگ از نظر قیمت و ویژگی های هر سری

تفاوت گوشی های سری A و M

یکی از شرکت‌ های مطرح در حوزه تولید گوشی، شرکت سامسونگ است. این شرکت یکی از سردمداران و پرچمداران گوشی‌ در دنیا به شمار میرود و شما میتوانید در دست بسیاری افراد یکی از مدل ‌های تولید شده توسط این شرکت را مشاهده کنید.

شرکت سامسونگ گوشی ‌های خود را تحت سری ‌های متفاوت وارد بازار کرده است که یکی از سری ‌های تولید شده توسط این شرکت، سری‌ های گلکسی است.

موضوعی که ما در این متن قصد داریم در مورد آن با شما صحبت کنیم، تفاوت گوشی های سری A و M است. ما قصد داریم یک راهنمای کامل و همه جانبه از تفاوت این دو سری به شما ارائه کنیم.

بدون شک این متن میتواند به شما در هنگام خرید کمک فراوانی کرده و باعث شود که مناسب‌ ترین و کاراترین گوشی تلفن همراه را خریداری کنید. پس اگر میخواهید در مورد سری A و سری M اطلاعات بیشتری به دست آورید در ادامه ما را همراهی کنید.

سری A و M در چه موضوعاتی با هم تفاوت دارند؟

همان‌ طوری که در قسمت مقدمه اشاره کردیم، ما قصد داریم در مورد تفاوت گوشی های سری A و M با شما صحبت کنیم. در ادامه این قسمت، از مناظر مختلف، تفاوت ‌هایی که این دو سری با هم دارند را در تیترهای جداگانه مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

تفاوت گوشی های سری A و M

از نظر سنسور اثر انگشت

یکی از مواردی که باعث تفاوت سری های گلکسی با هم شده است، سنسور اثر انگشت میباشد. در بررسی تفاوت گوشی های سری A و M میتوان به راحتی مشاهده کرد که هیچ کدام از مدل هایی که در سری ام معرفی شده اند، سنسور اثر انگشت را در پنل جلویی گوشی و زیر نمایشگر قرار نداده اند و این میتواند یکی از مزیت های سری ام به سری آ باشد.

در برخی مدل های سری آ، این سنسور در پایین نمایشگر قرار داده شده است. موضوعی که خوب است در مورد سنسورها به آن توجه داشت این است که معمولا سنسورهایی که در کنار گوشی و یا پشت گوشی قرار داده میشوند از نظر سرعت نسبت به سنسورهایی که در قسمت زیرین نمایشگر قرار داده میشوند برتری داشته و سرعت بالاتری را میتوان از آنها انتظار داشت.

معمولا سنسورهای زیر نمایشگر سرعت پایین تری داشته و برخی مواقع ممکن است کندتر عمل کنند.

بررسی تفاوت سری A با M از نظر ساخت

مورد دیگری که باعث شده سری‌ های گلکسی و خصوصا دو سری A و M، تفاوت هایی با هم داشته باشند، کیفیت ساخت است. شرکت سامسونگ ادعا کرده است که سری M و سری A از دو سری S و  گلکسی نوت از نظر کیفیت ساخت، در رتبه‌های پایین‌تری قرار گرفته اند.

این شرکت در تولید گوشی‌، سیاست‌ های متفاوتی را به کار گرفته است. اگر نگاهی به تفاوت سری A با M بیندازید متوجه خواهید شد که باتری ‌هایی که در سری ام به کار گرفته شده است از نظر کیفیت و حجم در رتبه ‌های بهترین جای گرفته اند.

در ضمن این سری از نظر فنی نیز تقویت شده و باتری قادر است در مدت یک بازده زمانی بالاتر، میزان بیشتری از انرژی را در اختیار کاربر قرار دهد. در ضمن باتری سری ام قادر است به صورت بهینه ‌تر کار کرده و این هم می‌تواند یکی از امتیازات خرید این سری به شمار رود.

در سمت مقابل سری ام، سری آ قرار دارد. سامسونگ در طراحی این سری از سری های گلکسی، برای طراحی و ساخت وقت و هزینه بیشتری را در نظر گرفته و سعی کرده قابلیت ‌هایی که در این سری وجود دارد را بهبود دهد و شرایطی بسیار مناسب و فوق‌العاده برای کاربر فراهم نماید تا از به دست گرفتن گوشی نهایت رضایت را تجربه کند.

تفاوت گوشی های سری A و M

از نظر آپدیت اندروید

یکی دیگر از موضوعاتی که باعث تفاوت سری های گلکسی با هم شده است، تفاوت در آپدیت اندروید است. بررسی تفاوت سری A با M از نظر آپدیت اندروید نشان می دهد که این شرکت در سری ام، سعی کرده با به کار بردن سخت افزارهای مناسب، این سری را به شدت تقویت کند و شرایط خوبی برای استفاده کاربر و رضایت او فراهم کند. این اتفاق در سری آ به شکلی دیگر و با آپدیت نرم افزاری این سری صورت گرفته است.

موضوع دیگری که خوب است کاربران و خریداران سری های گلسی اطلاع داشته باشند این است که شرکت سامسونگ در یکی از بیانیه هایی که در سال های اخیر منتشر کرده، عنوان کرده که گوشی های سری آ را تا سه سال بروزرسانی میکند و این موضوع در حالی اتفاق افتاده است که این شرکت در مورد سری ام و آپدیت آن هیچ حرفی به میان نیاورده و ظاهرا خبری هم از بروزرسانی این سری نیست.

تفاوت گوشی های سری A و M

بررسی تفاوت گوشی های سری A و M از نظر قطعات

معمولا برخی سری های گلسی که تولید آنها در مقایسه با بقیه بیشتر باشد، محدودیتی از نظر تامین قطعات مورد نیاز نمیتوان برای آنها قائل شد. از جمله مهم ترین و نگران کننده ترین مواردی که باید در مورد بررسی تفاوت سری A و M اشاره گردد، تامین قطعات است.

سری ام، تنها برای کشور هند و برخی کشورهای عربی تولید و در این کشورها عرضه شده و به همین دلیل قطعات آن در کشور ما زیاد نیست. توصیه می کنیم اگر یکی از مدل های گوشی سری ام را در دست دارید در نگهداری و محافظت از آن نهایت کوشش و تلاش را به کار ببرید؛ زیرا در صورت خرابی، امکان پیدا کردن قطعات مورد نیاز گوشی، غیر ممکن و دردسرساز خواهد بود.

این تفاوت را در حالی میتوانیم مشاهده کنیم که سری آ از نظر تولید، گستردگی بیشتری نسبت به سری ام دارد و قطعات آن نیز به وفور در بازار مشاهده میشود. اگر میخواهید در مورد پیدا کردن قطعات مورد نیاز، گارد و یا گلس گوشی با مشکل مواجه نشده و هر زمان که اراده کردید به راحتی بتوانید قاب گوشی و یا گلس را تعویض کنید، بهترین گزینه برای خرید، سری آ این شرکت میباشد.

تفاوت گوشی های سری A و M

مقایسه پشتیبانی از اینترنت

یکی دیگر از موضوعاتی که می توان در مورد سری های گلکسی اشاره داشت، بررسی سری های این شرکت از نظر پشتیبانی از اینترنت 5G است. بررسی گوشی هایی که در قالب سری ام به بازار وارد شده اند نشان می دهد که هیچ کدام از مدل های این سری، قادر نیستند از اینترنت 5G پشتیبانی کند.

حال اگر نگاهی به مدل های سری آ بیندازید متوجه خواهید شد که برخی مدل های این سری، قادر خواهند بود از این قابلیت پشتیبانی کنند و با ارائه سرعتی بی نظیر، رضایت کاربران را به بهترین شکل ممکن فراهم کنند. البته تفاوتی که شرکت سامسونگ در این حوزه مبذول داشته به عمومی تر بودن سری آ بر می گردد. چنانچه این شرکت اراده کند می تواند همه مدل های سری ام را نیز به این قابلیت مجهز کند و ممکن است در آینده ای نزدیک این عمل را انجام دهد.

بررسی تفاوت سری A با M از نظر جنس بدنه

موضوع دیگری که باید در مورد تفاوت سری A با M مطرح شود، جنس بدنه است. شرکت سامسونگ در این مورد نیز عدالت را رعایت نکرده و تفاوت‌ هایی را می‌توان از نظر جنس بدنه در این دو سری از سری های گلکسی مشاهده کرد.

گرچه هر دو مدل از نظر اقتصادی بسیار به صرفه هستند و از پلاستیک برای بدنه آنها استفاده شده است اما اگر نگاهی موشکافانه به سری آ بیندازیم متوجه خواهیم شد که در این سری، متریال‌ های به کار برده شده از نظر کیفیت، در سطح بهتری قرار دارند.

معمولا تمام گوشی ‌های سری آ با ماده پلی کربنات ساخته شده اند و به همین دلیل افرادی که به دنبال خرید گوشی های خوش دست این شرکت هستند می توانند یکی از مدل های ارائه شده در سری آ را خریداری کنند. کیفیت مواد به کار برده شده در ساخت سری A باعث ایجاد ظاهری متفاوت در پنل پشتی از نظر رنگ و طرح شده و جلوه خاصی پیدا کرده است.

نه تنها برای گوشی های تولید شده توسط این شرکت بلکه به صورت کلی هر زمان که یک گوشی همراه خریداری میکنید برای محافظت از آن باید یک قاب با کیفیت نیز بخرید و بدنه گوشی را از وارد آمدن ضربه و تغییر فرم بدنه حفظ کنید.

قیمت و مشخصات گلکسی A22

میزان محبوبیت سری A و M

دانستن اینکه کدام یک از سری های گلکسی محبوبیت و طرفداران بیشتری دارد به شما کمک میکند تا بتوانید بهترین مدل گوشی را خریداری کنید. معمولا نظرات کاربران و رضایت آنها از یک مدل گوشی بهترین تبلیغ و بهترین اطمینان است تا ثابت کند یک گوشی عملکرد بهتر و قابل قبول تری دارد.

در رابطه با بررسی تفاوت سری A و M از نظر محبوبیت و مقبولیت در بازار نیز میتوان این گونه بیان کرد که از آنجایی که قدمت سری آ از قدیمت سری ام بیشتر است، سری آ محبوبیت بیشتری نزد کاربران به دست آورده است. خوب است بدانید دو مدل از سری آ به نام های A51 و A21s توانسته اند لقب پرفروش ترین و محبوب ترین مدل های سال 2020 را از آن خود کنند.

در سمت مقابل سری آ، سری ام وجود دارد. این سری تاریخچه و قدمت زیادی نداشته و به همین دلیل شاید آن طور که باید و شاید از مدل هایی که تحت عنوان این سری وارد بازار شده اند استقبال زیادی به عمل آورده نشده است.

به صورت کلی میتوان این گونه بیان کرد که مدل های عرضه شده در سری آ از مدل های عرضه شده در سری ام، محبوبیت بیشتری داشته و کاربران نیز تمایل بیشتری برای خرید مدل گوشی های سری آ از خود نشان میدهند.

بررسی باتری گوشی های سری A و M

موضوع دیگری که باید در رابطه با سری های گلکسی و خصوصیات دو سری A و M ذکر کرد تفاوت گوشی های سری A و M در باتری است. یکی از مهم ترین تفاوت های این دو سری در حوزه باتری مشاهده شده است. شرکت سامسونگ برای آنکه رضایت کاربران خود را از گوشی های موجود در سری آ افزایش دهد اغلب آنها را به باتری های 5000، 4500 و 4000 میلی آمپر مجهز کرده است.

یک نگاه کوچک به ظرفیت باتری های سری ام نشان میدهد که در اغلب مدل هایی که در قالب این سری به مشتری ارائه شده، باتری ها 6000 میلی آمپری هستند. البته در برخی از مدل های این سری نیز میتوان باتری های 7000 میلی آمپری مشاهده کرد.

موضوعی که ممکن است برخی کاربران را به شک بیندازد این است که چرا سری ام با داشتن باتری های بهتر، نتوانسته به جایگاه سری آ دست پیدا کند؟ موضوعی که خوب است به آن توجه داشته باشید این است که بالا بودن ظرفیت باتری نمی تواند یک دلیل موجه و قانع کننده برای اثبات برتری یک سری بر سری دیگر شود.

این مساله را در نظر داشته باشید که زمانی که پای یک باتری 4500 میلی آمپری 25 واتی و با قابلیت شارژ سریع به میان می آید همه چیز تحت تاثیر قرار گرفته و تنها با بالا بودن ظرفیت نمیتوان گفت که سری ام از سری آ علمکرد بهتری دارد. هدف سامسونگ از به کار بردن باتری های 4500 و یا 5000 میلی آمپری تنها این بوده است که بتواند یک گوشی ظریف و زیبا با ظرفیت مناسب باتری در اختیار قرار دهد.

باتری هایی که ظرفیت بالایی دارند بسیار بزرگ بوده و اجازه نمیدهند گوشی طراحی زیبا و ظریفی داشته باشد. این شرکت به هنگام طراحی باید تمام جنبه ها را در نظر داشته باشد و یک گوشی ایده ال و فوق العاده در بازار عرضه کند.

باتری گلکسی M62

بهترین گوشی سامسونگ در دامنه های قیمتی متفاوت

بعد از آشنایی با تفاوت گوشی های سری A و M نوبت به معرفی بهترین گوشی های این شرکت در دامنه های قیمتی متفاوت میرسد. کاربرانی که میخواهند به همین زودی برای خرید یک گوشی با کاربری و امکانات بالا اقدام کنند میتوانند ادامه این قسمت را با دقت مطالعه کنند و با توجه به بودجه ای که در اختیار دارند یکی از مدل های ارائه شده توسط شرکت سامسونگ را خریداری نمایند.

امیدواریم که ادامه این متن بتواند برای انتخاب بهترین مدل گوشی شما را یاری کند.

بهترین گوشی های سامسونگ تا قیمت 5 میلیون تومان

یکی از بهترین مدل های گوشی سامسونگ که برای خرید آن نیازی نیست بیش از 5 میلیون تومان هزینه پرداخت کنید، سامسونگ گلکسی M21 2021 مدل ۴/۶۴ گیگابایت است. این مدل از جمله گوشی های میان رده این شرکت به شمار رفته و یکی از مدل هایی است که به تازگی وارد بازار شده است. مزیت های متفاوتی را میتوان برای این مدل برشمرد که یکی از آنها داشتن قیمت پایین میباشد. نمایشگر این مدل گوشی یک نمایشگر امولد است و یک چیپست میان رده اگزینوس 9611 در آن تعبیه شده است. دوربین اصلی سه گانه با حسگر اصلی 48 مگاپیکسلی از دیگر مشخصات این مدل میباشد. باتری در این مدل گوشی یک باتری 6000 میلی آمپری است.

تفاوت گوشی های سری A و M

بهترین مدل های گوشی سامسونگ تا قیمت 10 میلیون تومان

سامسونگ گلکسی A22 5G مدل ۴/۶۴ گیگابایت نیز از دیگر مدل هایی است برای خرید آن باید هزینه ای بین 5 تا 6 میلیون تومان پرداخت کنید. این مدل از جمله گوشی های میان رده شرکت سامسونگ بوده و از یک دوربین سه گانه با حسگر 48 مگاپیکسلی و یک باتری 5000 میلی آمپری بهره برده است. نمایشگر در این مدل، 90 هرتزی و 6.6 اینچی می باشد.

یکی دیگر از گوشی هایی که می توانید با پرداخت هزینه ای زیر ده میلیون تومان برای خرید آن اقدام کنید گوشی گلکسی A51 است. این گوشی از جمله گوشی های قدیمی شرکت سامسونگ است اما هنوز هم میتوان بر روی آن یک حساب ویژه و خاص باز کرد. طراحی زیبا، دوربین با کیفیت 48 مگاپیکسل و نمایشگر سوپر آمولد از جمله مشخصات و ویژگی های بارز این مدل به شمار میرود.

قیمت و مشخصات گلکسی A22

بهترین گوشی سامسونگ تا 15 میلیون تومان

یکی از بهترین های شرکت سامسونگ که با پرداخت هزینه ای زیر 15 میلیون تومان میتوانید خریداری کرده و از قابلیت های به کار برده شده در آن نهایت استفاده و بهره برداری را داشته باشید Galaxy A52 است. این مدل از جمله بهترین های سری آ بوده و در هر زمینه ای که فکرش را کنید توانسته عملکرد بالا و قابل قبولی را از خود نشان دهد. نمایشگر سوپر آمولد با نرخ نوسازی 90 هرتز و رزولشون فول اچ دی از جمله مزیت ها و مشخصات بارز این مدل گوشی به شمار میرود. این گوشی در مقابل آب و گرد و غبار بسیار مقاوم است و با داشتن اندروید نسخه 11 و رابط کاربری OneUI 3.1 توانسته شرایط بسیار عالی برای کاربر فراهم کند.

قیمت گوشی های سامسونگ

یکی از مهم ترین فاکتورهای خرید هر محصولی، مربوط به قیمت می شود که هر خریداری به آن توجه می کند. به منظور اینکه شما در تله افراد سودجو گرفتار نشوید، بهتر است با یک مجموعه اصیل و معتبر همکاری داشته باشید.

اکوتل یکی از برترین مراجع فروش تلفن همراه است که محصولات مختلف را با بهترین قیمت ارائه می دهد. قیمت انواع گوشی ها به دلیل وابستگی به نرخ ارز و دلار دائم در حال نوسان هستند. یقینا شما نیز از نوسان قیمت محصولات مختلف آگاه هستید و می دانید که قیمت گوشی ها در داخل کشور همواره دست خوش نوسانات می شوند.

برای اینکه از قیمت گوشی های مختلف مطلع شوید، می توانید با مسئولین اکوتل ارتباط برقرار کنید و مشاوره لازم را بگیرید. قیمت گوشی های مختلف در این سایت به روز رسانی می شود تا خیال خریداران از نظر قیمت خرید آسوده باشد. شما برای خرید انواع گوشی می توانید با مسئواین اکوتل در ارتباط باشید.

تفاوت گوشی های سری A و M

خرید انواع گوشی های سامسونگ

همه می دانیم که نیاز به تلفن همراه برای همه ضروری شده است و بسیاری از کارها به این وسیله شخصی مهم وابستگی دارند. در سراسر دنیا فروشگاه ها و نمایندگی های مختلفی برای رساندن محصولات با کیفیت به دست مصرف کننده فعالیت می کنند.

در این میان افراد زیادی به منظور سوء استفاده از این قضیه کمین کرده اند تا با قیمت بیشتری محصولات را به مصرف کنندگان برسانند تا سود بیشتری عایدشان شود. انتخاب یک فروشگاه معتبر می تواند بسیاری از این مسائل را حل کند.

با پیشرفت تکنولوژِی خرید اینترنتی به یک شیوه رایج خرید تبدیل شده است. امروزه افراد زیادی با در نظر گرفتن مزایای خرید اینترنتی اکثر خرید های خود را به دور از ترافیک و مشکلات دیگر خرید حضوری انجام می دهند. شما در خانه می توانید اکثر محصولات مورد نیاز نظیر تلفن همراه مورد علاقه خود را سفارش دهید و در اسرع وقت آن را تحویل بگیرید.

یکی از برترین مجموعه های معتبر در زمینه فروش گوشی، مجموعه اکوتل است که خدمات ارزنده ای برای مشتریان خود در نظر گرفته است. ارائه بهترین قیمت، تحویل در اسرع وقت، امکان مقایسه کالاهای مختلف و … از جمله مزایای این مجموعه است.

شما نیز می توانید گوشی های مورد علاقه خود را از اکوتل تهیه کنید تا خیالتان از خرید مطمئن آسوده باشد. برای گرفتن راهنمایی های بیشتر می توانید با شماره تماس های مندرج با مشاوران اکوتل در ارتباط باشید.

فروشگاه موبایل اکوتل

فروشگاه موبایل اکوتل

جمع بندی

در این متن در مورد تفاوت سری های گلکسی و خصوصیات دو سری M و A نکاتی را با شما در میان گذاشتیم و سعی کردیم این دو سری را در منظرهای متفاوت اعم از جنس بدنه، محبوبیت، سخت افزار، آپدیت اندروید، پشتیبانی از اینترنت پرسرعت 5G و غیره مورد بررسی قرار دهیم.

موضوعی که خوب است در این قسمت به آن اشاره کنیم این است که سری آ در مقایسه با سری ام قابلیت ها و برتری های بیشتری داشته و اگر قصد دارید در روزهای آینده یک مدل گوشی خریداری کنید حتما در مورد مدل های ارائه شده تحت سری آ بیشتر فکر کنید.

15 نظر در “تفاوت سری A و M سامسونگ از نظر قیمت و ویژگی های هر سری

 1. حمید گفت:

  یسوال از سریM کدونشون ازهمه بهتره
  اثرانگشت خوب داشته باشع
  دوربین۶۴ سلفی۲۰
  باتری خوب داشته باشع
  حالا بهم بگو کدومش خوبه؟؟؟؟
  تا۷ میلیون!!!!

  دربارهa32 4gتوضیح بده
  ارزش خرید داره یانه؟
  اثرانگشتش؟
  دوربینش؟
  باتریش؟
  بهمبگو همرو

  1. hsn گفت:

   سلام،

   گوشی های زیر را پیشنهاد میکنم مشاهده کنید:
   مقایسه گلکسی A32 با A52 را قبل از خرید حتما ببینید

  2. RNRN گفت:

   اگه تا ۷ میلیون بودجه داری شیائومی بخر، خرید سامسونگ تو این بازه خوب نیست
   اگه گیم برات مهمه POCO X3 PRO
   اگه دوربین و خوش دستی Redmi Note 10S

  3. بابک گفت:

   M31sدروبین 64 فیلمبرداری4Kباطری6000 رم6 حافظه128

 2. هانی گفت:

  سلام من برادرم a51 داره من شیایومی ردمی نوت ۱۰ دارم گوشیش دو میلیون از من گرونتره اگر فقط سامسونگ میخوای یعنی شیایومی رو قبول نداری که هیچ و الا ردمی نوت ۱۰ به قدری به صرفه‌تر است که تو چند تا کشور دیگه نمیفروشند چون یه پرو یا پرو مکس میزارند روش تا ۲ میلیون گرون تر میدن دقت کن اگر شیایومی ردمی نوت ۱۰ خواستی حتما معمولی با ۱۲۸ حافظه و ۶ گیگابایت رم باشه پوکو x3قویتره ولی خیلی بد دسته وزنش ۲۱۰ گرم است ونمایشگر lcd داره ولی ردمی نوت ۱۰ ۱۸۰ گرم و lcdامولد داره و ۱۸۰ گرمه(آنقدر گوشی خوبه که دیجی کالا و ترب هم موجود نداره

  1. خلو مجید گفت:

   اصلا به شیائومی اعتماد نکن

 3. درحال تایپ کردن... گفت:

  شکی در خرید سامسونگ نکنید.
  اگر هم می تونید که ایفون بخرید

  1. حج علی گفت:

   سری a از سپر امنیتknox پشتیبانی میکنه اما سریm نه

 4. حج علی گفت:

  سری ام آنلاین فقط برای هند عرضه میشه و با واسطه میاد ایران
  اما سری ای برای همه جا عرضه میشه و اونم با واسطه میاد ایران

 5. ناشناس گفت:

  A52 5g گوشی خوبی ؟
  یا
  M52 5g گوشی خوبی ؟

 6. نیما گفت:

  سلام گوشی من A51 هست. من به این دلیل خریدمش که خیلی از کاربران این گوشی رو مورد تایید قرار داده اند و من هم از این گوشی خیلی راضیم. از نظر قیمت هم خیلی به صرفه تر از سایر گوشی ها بود. اثر انگشتش هم خیلی قدرتمنده. حتا چندوقت یه بار کل گوشی بروز میشه. ممنون از اطلاعاتی که در اختیار گذاشتید

 7. یحیی موسوی گفت:

  من یک هفته m12ویتنام خریده ام آصلالمس گوشی درست کارنمیکندبردم نمایندگی ۲۴ساعت بودآپدیت کردگفت خوب شده آول نیم ساعت خوب بود وبارها لمسش مشکل داره نمیدونم چیکارکنم ۴میلیون تومان پول دادم گوشی خشک خریدم ولی اینجوریه یکی راهنماییم کنه لطفا ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *